Pavel Svoboda, varhany

Pavel Svoboda, varhany

Pavel Svoboda (*1987) je jedním z nejúspěšnějších varhaníků mladé generace. Hudbě se začal věnovat na ZUŠ v Dobrušce, absolvoval Konzervatoř v Pardubicích (prof. Josef Rafaja, doc. Václav Rabas) i mistrovské kurzy u zahraničních varhaníků (Susan Landale, Martin Sander, Theo Jellema aj.). Nyní studuje Akademii múzických umění v Praze u doc. Jaroslava Tůmy a současně prestižní vysokou školu Universität der Künste v Berlíně, kde je jeho pedagogem nizozemský varhaník Leo van Doeselaar.

Získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Opavě, obdržel Cenu interpretace od Nadace Český hudební fond, v roce 2008 získal druhou cenu na Mezinárodní soutěži Petra Ebena a za studijní výsledky mu byla udělene Cena primátora města Pardubic. První cenu a titul Laureáta získal také z Mezinárodní interpretační soutěže Brno.

Natáčí pro rozhlas i televizi, účinkoval na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí (Německo, Belgie, Slovensko, Rakousko, Polsko, Španělsko) a jako sólista vystupuje s předními orchestry. Je členem souboru Barocco sempre giovane, s kterým vystoupil na stovkách koncertů, mimo jiné i na festivalu Pražské jaro.

Působí také jako dramaturg a spolupořadatel několika festivalů klasické hudby, v roce 2011 se stal uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka.

Kontakt

Český varhanní festival, z. s.
CZ – 150 00 Praha 5, Viktora Huga 4
IČO: 22730711

Tel: +420 608 333 942
Email: adam.viktora@inegal.cz
Web: www.ceskevarhany.cz
FB: fb.com/ceskevarhany