Lorenzo Ghielmi, varhany

Lorenzo Ghielmi, varhany

Lorenzo Ghielmi je italský varhaník, cembalista a dirigent zaměřený na renesanční a barokní hudbu. Koncertuje v Evropě, v Japonsku i v USA. Jeho nahrávky Bruhnsových, Bachových a Händelových koncertů i Haydnových koncertů pro varhany a orchestr získaly francouzskou cenu Diapason d’or.

Lorenzo Ghielmi je autorem knihy o Nicolausi Bruhnsovi a několika studií o umění varhanní hry v šestnáctém a sedmnáctém století i o interpretaci Bachova díla.

Vyučuje varhany, cembalo a komorní hudbu na Civica Scuola di Musica di Milano, od roku 2006 je profesorem varhanní hry na Schola Cantorum Basiliensis v Basileji. Působí jako varhaník v bazilice San Simpliciano v Miláně, kde provedl kompletní varhanní dílo J. S. Bacha. Byl porotcem mnoha mezinárodních varhanních soutěží (Toulouse, Chartres, Tokio, Bruggy, Freiberg, Maastricht, Lausanne, Norimberk) a přednášejícím na konferencích a specializovaných kurzech na řadě institucí (Hudební akademie v Haarlemu, Mozarteum v Salzburgu, Conservatoire National Superieur de Musique v Paříži, Hochschule für Musik v Lübecku, New England Conservatory v Bostonu, Hudební akademie v Krakově) .

Dohlížel rovněž na stavbu několika moderních varhanních nástrojů včetně monumentálních varhan v tokijské katedrále.

Lorenzo Ghielmi je vedoucím souboru La Divina Armonia.

Koncerty, kde se představí

Více

Úterý, neděle 29. července 2018

by Ivo

Český varhanní festival  

Kontakt

Český varhanní festival, z. s.
CZ – 150 00 Praha 5, Viktora Huga 4
IČO: 22730711

Tel: +420 608 333 942
Email: adam.viktora@inegal.cz
Web: www.ceskevarhany.cz
FB: @ceskevarhany