Aleš Nosek, varhany

Aleš Nosek, varhany

Rakovnický rodák a varhaník Aleš Nosek (1982) navštěvoval nejprve SOUz v Novém Strašecí. Varhanní hru poté začal studovat na Konzervatoři v Českých Budějovicích u Miroslavy Svobodové, pokračoval na Hudební fakultě Akademie Múzických Umění v Praze u Pavla Černého a mezi lety 2012 až 2014 absolvoval Magisterské studium na Hochschule für Katholische Kirchenmusik v Regensburgu (SRN), u doc. Gerharda Siegla, kde získal za varhanní interpretaci titul Master of Music – Orgel.
Aleš Nosek absolvoval zahraniční kurzy varhanní hry u P. van Dijka, H. Vogla, L. van Doeselaara, D. Bauera, S. Baiera, K. Brindorf, E.Belottiho, J. Tůmy. Koncertoval v České republice, Slovensku, Německu, Rakousku, Nizozemsku a Itálii.
Pro Český rozhlas 3-Vltava natočil Guthovy varhany v Krušovicích, Čisté u Rakovníka a Srbči pro pořad o varhanářské rodině Guthů z Čisté. Archiv ČRo3 vlastní i jeho nahrávky varhan z Vyššího Brodu a Zábřehu na Moravě. Pro Litoměřickou diecézi natočil representativní nahrávku (CD) varhan Wilhelma Sauera děkanského kostela v Litoměřicích. V roce 2014 vyhrál 2. místo na mezinárodní interpretační varhanní soutěži v Ružomberku(SR).
Aleš Nosek působí jako varhaník chrámu sv. Bartoloměje v Rakovníku, v Praze na Bílé Hoře při Opatství Venio a vyučuje na ZUŠ Rakovník. Je členem komorního souboru Piatti Ensemble (varhany/harmonium, housle, zpěv). Spolupracuje s pražským loretánským souborem Collegium Quod Libitum.

Kontakt

Český varhanní festival, z. s.
CZ – 150 00 Praha 5, Viktora Huga 4
IČO: 22730711

Tel: +420 608 333 942
Email: adam.viktora@inegal.cz
Web: www.ceskevarhany.cz
FB: @ceskevarhany